Hingamine logo

Leebe bioenergeetika (Gentle Bio-Energetics) on kehapsühhoteraapia protsess, mille arendas välja Eva Reich oma isa, kuulsa psühhoterapeudi Wilhelm Reich`i terapeutiliste tööde põhjal. Leebe bioenergeetika lähtub ideest, et meie elus leiavad viljastumisest kuni surmani aset sündmused, mis mõjutavad meie eluenergia voolu. Leebe bioenergeetika eesmärk on taastada meie loomulik eluenergia vool kehas. Sõna „leebe“ viitab terapeudile/aitajale, kelle puudutused ja verbaalne sekkumine on toetavad ja õrnad. Kõikides LBE tehnikates kasutatakse väga leebeid ja õrnu puudutusi kehal – neid võib võrrelda liblika kerge puudutusega.

Seansi kestus: leebe bioenergeetika seansid kestavad 1,5 kuni 2 tundi.
Seansi hind: 70 €

Millised on leebe bioenergeetika tehnikad?

Tasakaalustamine. Eesmärk on puudutuste abil taastada eluenergia voolamine ja tasakaal kehas. Tasakaalustamist soovitatakse kasutada, kui on olnud/on: operatsioon, narkoos, vigastus, luumurd, raske haigus, raske sünnitus, šokk, kooma, keha asümmeetria, uppumise või külmumise kogemus, kehaväline kogemus, alkoholi või narkootikumide kuritarvitamine, emotsionaalne trauma, kogu kehaga või mõnede kehaosadega ühenduse puudumise tunne, emotsioonide või aistingute puudulikkus, varase lapsepõlve mälestuste puudumine, tuimuse või kokkutõmbumise tunne, seksuaalne düsfunktsioon, anorgasmia, voodimärgamine.

Liblikmassaaž. Kasutatakse eluenergia suurendamiseks/ergutamiseks. Täiskasvanutel kasutatakse liblikmassaaži algse trauma tervendamiseks; energiavoo taastamiseks peale õnnetust või haigust; tugevama sideme loomiseks laste ja vanemate või elukaaslaste vahel; spirituaalse ühenduse arendamiseks kehas; surijate haigete vaevuste leevendamiseks. Liblikmassaaž aitab emadel sünnituse ajal lõdvestuda ja taastada energiat pärast seda; suurendada beebi energiat pärast sündi; integreerida sünnikogemuse; aitab luua suurema ühenduse beebi ja ta vanemate vahel; taastab ühenduse ema ja beebi vahel, kui neid on eraldatud; seda kasutatakse adopteeritud laste tervendamiseks ja sideme loomiseks ning hüperaktiivsete laste rahustamiseks. Lisaks liblikmassaaži seanssidele õpetan soovi korral klientidele, kuidas seda massaaži hiljem kodustes tingimustes oma laste ja teiste lähedaste toetamiseks teha.

Metamorfoos. Sünnieelsete mitteverbaalsete kehamälestuste tervendamine. Viljastumisest sünnini ei ole meil verbaalseid mälestusi, kuid preverbaalsed mälestusted on salvestunud meie kehas. See meetod sobib ka inimestele, kes tunnevad end terve elu ärevana, kurvana, hirmunu või depressiivsena, kuid ei tea selliste tunnete põhjust. Põhjuseks võib olla, et oleme juba emaüsas üle võtnud oma ema mõtted ja tunded. Samuti sobib see tehnika tervendamaks tundeid, et me ei ole soovitud, ei ole kellegagi seotud. Metamorfoos võib viia tagasi  turvakohta, andes tagasi algse õnne-, ühtsus- ja mugavustunde.

Liblikpuudutustega peristaltiline massaaž on soovitav seedesüsteemi vaevuste (kõhukinnisus, -lahtisus, liigsed gaasid) leevendamiseks ja silelihaste düsfunktsiooni korral. Massaažis kasutatakse liblikpuudutusega silitusi naha pinnal. Protseduuri käigus „sulatatakse“ silelihastes salvestunud turvist. Selline turvis võis kehas tekkida kunagi trauma tagajärjel või kui varases eas ei olnud imiku vajadused (toit, puudutused jms) rahuldatud.  Massaaž tehakse läbi õhukeste riiete. Seansi vältel kuulatakse vastava seadme abil soolestiku peristaltikat ja selle muutumist. Massaaž kestab ühe tunni. Kuna see protseduur kutsub esile sageli väga sügava lõõgastuse seisundi, siis pärast seansi on vajalik veel lebada kuni pool tundi. Peristaltilisele massaažile peaksid eelnema LBE tasakaalustamised kolmel korral.

Brasiilia varbamassaaž. Kasutatakse keha energia tasakaalustamiseks ja rahustamiseks ning valude ja haiguste puhul. Sobiv meetod une-eelseks lõdvestuseks. Lihtne meetod õppida ja kodus lähedaste toetamiseks kasutada.